Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Lokowanie oszczędności na rynku nieruchomości, czyli jak inwestować z głową

« Przejdź do bloga

Rynek nieruchomości to jedna z tych gałęzi gospodarki, w którą chętnie inwestują nie tylko biznesmeni czy duże firmy, ale także osoby prywatne, które pragną nie tylko ulokować swoje oszczędności w bezpiecznym miejscu, ale także sukcesywnie uzyskiwać dzięki nim dodatkowy dochód. Jak wynika z badań przeprowadzonych w marcu 2015 roku, blisko 45% Polaków właśnie tę formę inwestowania uważa za najbardziej rentowną i najbezpieczniejszą – a nie da się ukryć, że od tego czasu trend na zakup mieszkań w stanie deweloperskim znacznie się umocnił. Jakie czynniki powodują, że nasi rodacy decydują się na tę formę inwestowania oszczędności?

Rynek nieruchomości najpopularniejszą platformą inwestycji

Grodzisk Mazowiecki - mieszkania od dewelopera

Choć obecnie rynek nieruchomości zdaje się być coraz bardziej przesycony ofertami deweloperów, to potencjalni właściciele zdają się nie mieć dosyć. Liczba chętnych osób marzących o zakupie mieszkania od dewelopera na użytek własny lub w celu późniejszego wynajmu, ciągle jest bardzo duża. Inwestorów nie zraża nawet czas oczekiwania na mieszkanie, który w przypadku wielu inwestycji, od momentu podpisania umowy do realnego powstania budynku, wynosi nawet 3-4 lata.


Sytuacja ta jest szczególnie widoczna w dużych miastach takich, jak Łódź, Poznań, czy Warszawa. Zwłaszcza stolica cieszy się ogromną popularnością – głównie ze względu na swoją wielkość i wciąż rosnącą liczbę osób chcących osiedlić się na jej terenie. Ta tendencja sprawia z kolei, że ceny za metr kwadratowy mieszkania w krótkim czasie szybują bardzo wysoko w górę, tym samym odbierając wielu osobom możliwość zakupu mieszkania w centrum miasta.

Mieszkanie poza miastem opłacalną inwestycją w przyszłość

mieszkania w Grodzisku Mazowieckim - deweloper AS BUD PROF

W odpowiedzi na ogromny popyt na mieszkania w dużych miastach przychodzą deweloperzy, którzy w swoich ofertach posiadają mieszkania ulokowane poza centrum dużych metropolii, ale z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą drogową i kolejową. To właśnie ona wielu sceptykom pomogła zmienić zdanie i w rezultacie przyniosła chwilę wytchnienia od zgiełku miasta w atrakcyjnych mieszkaniach dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Doskonałym przykładem realizacji takiej inwestycji jest deweloper Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Osiedle położone jest w pięknej, zielonej okolicy, którą cenią sobie nie tylko rodziny z dziećmi, ale także osoby starsze i młodzi ludzie, którym otoczenie osiedla daje idealne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ponadto, Osiedle Platinum to miejsce oddalone zaledwie 30 min drogi od stolicy naszego kraju – inwestując w mieszkanie w Grodzisku nie musisz więc rezygnować z tej części swojego życia, którą posiadasz i rozwijasz w Warszawie.

Jeśli Osiedle Platinum jest miejscem, w które chciałbyś zainwestować, nie wahaj się! Już dziś zapoznaj się z ofertą oraz skontaktuj się z naszym doradcą.