Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Biblioteczka w Twoim nowym mieszkaniu - zobacz, jak ją urządzić!

« Przejdź do bloga

Nie trzeba być molem książkowym, aby posiadać bogatą kolekcję czytelniczą. Prawie każdy z nas potrzebuje czasem „oderwać się” od rzeczywistości, wyłączyć komputer, usiąść w wygodnym fotelu i zaczytać się w dobrze napisanej powieści, przy kieliszku wina lub kubku gorącej herbaty. Długie jesienno-zimowe wieczory dodatkowo dają nam do tego okazję. Podpowiadamy, jak urządzić funkcjonalną biblioteczkę w Twoim mieszkaniu. Uwierz nam, bez względu na metraż można na nią wygospodarować miejsce.

Korzyści płynące z posiadania biblioteczki w mieszkaniu

mieszkania w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą - deweloper

Bez względu na to jak dużo książek posiadamy, z czasem ich przechowywanie (zwłaszcza w małym mieszkaniu) może stać się niewygodne. Zdarza się, że tytuł, którego pilnie potrzebujemy, wprost zapada się „pod ziemię”, a to tylko dlatego, że brakuje nam miejsca, w którym funkcjonalnie moglibyśmy je ustawić i uporządkować. W tym przypadku doskonale sprawdzi się domowa biblioteczka.

Możesz ją zorganizować bez względu na to, czy dysponujesz dużym mieszkaniem, czy kawalerką. Wystarczy dobra reorganizacja przestrzeni i życie stanie się bardziej uporządkowane.

Najprościej byłoby planować biblioteczkę już na etapie urządzania nowego mieszkania w stanie deweloperskim, jednak nawet jeśli wynajmujemy mieszkanie, istnieje możliwość jej tymczasowego „doprojektowania”, wystarczy odrobina kreatywności…

Biblioteczka w Twoim mieszkaniu

nowe mieszkania w Grodzisku Mazowieckim - deweloper

Pomysłów na organizację domowej biblioteczki może być wiele. To na którą opcję najlepiej się zdecydować, zależy od ilości książek i miejsca, którym dysponujemy. Warto przemyśleć co najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu – regał, półki, specjalne pudełka na książki do umieszczenia w szafie?


Oczywiście idealnie byłoby, gdybyśmy przechowywali książki z dala od grzejników, promieni słonecznych oraz wilgoci. Wszystkie te czynniki źle wpływają na wygląd wolumenów. Niewielu z nas może pozwolić sobie na osobne pomieszczenie, w którym zostanie urządzona biblioteczka. Powiedzmy sobie szczerze – niewielu z nas również potrzebuje aż takiego rozwiązania.

Pomysły na aranżację biblioteczki w mieszkaniu

Jeżeli dysponujesz małym mieszkaniem, możesz zorganizować biblioteczkę w formie półek na ścianie np. w sypialni lub w salonie. Designerzy udostępniają również wiele ciekawych rozwiązań takich jak pudełka na książki z otwieranymi ściankami. Dzięki nim łatwo znajdziesz i wygodnie wyjmiesz swoje ulubione tytuły. Pudełka tego typu można przechowywać w szafie lub na meblach. Ładnie się prezentują, a jednocześnie zabezpieczają książki przed promieniami słonecznymi i kurzem.

Kupiłeś dopiero mieszkanie w stanie deweloperskim i zaczynasz remont? Pomyśl o wykonaniu w jednym ze swoich pokojów wnęki w ścianie, gdzie zamontujesz półki i ustawisz swoje książki. Innym pomysłem są narożne szafki z gablotą na biblioteczkę, połączone na dole z eleganckim barkiem.

Twoje mieszkanie jest „otwarte”, a pomieszczenia łączą się ze sobą? Możesz sięgnąć po ażurowe regały i tworzyć „książkowe” ścianki, które udekorują przestrzeń, a jednocześnie będą funkcjonalnym parawanem oddzielającym pokoje.

Jeśli marzysz o mieszkaniu pełnym możliwości aranżacyjnych, zapoznaj się z ofertą dewelopera mieszkań Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowiecki. Nasze mieszkania już na Ciebie czekają!