Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Zamknięcie skupu złomu - otoczenie Osiedla Platinum Grodzisk Mazowiecki

« Przejdź do strony głównej

Rozpoczęto likwidację skupu złomu, z którym jak dotąd sąsiadowało Osiedle Platinum. W tym miejscu powstaną malownicze tereny zielone, tym samym okolica naszego Osiedla stanie się jęszcze piękniejsza.

 

Jedną z przyczyn zamknięcia złomowiska jest fakt, że niegdyś w tym miescu znajdowała się żydowska nekropolia. Choć dokładne badania przeprowadzane między innymi przez przedstawicieli Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, pomimo ogromnych starań, nie potwierdziły dokładnych granic cmentarza, nie ma jednak wątpliwości, że właśnie w tym miejscu znajdowała się jedna z jego części. Na tej podstawie władze gminy wydały decyzję o zamknięciu skupu złomu.

 

Cieszymy się z takiego obrotu sprawy. Dzięki temu mieszkańcy Osiedla Platinum będą mogli żyć w bardziej komfortowych warunkach. Jednocześnie powstanie pięknego skweru, gdzie zapewne znajdzie się wiele wzmianek historycznych na temat nekropolii żydowskiej, będzie doskonałym pretekstem do codziennego obcowania z historią oraz do poszerzania wiedzy na temat przeszłości Grodziska Mazowieckiego!