Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Wyspa w kuchni – praktyczne rozwiązanie czy użytkowe przekleństwo?

« Przejdź do bloga

Urządzenie kuchni w taki sposób, aby była nie tylko w pełni funkcjonalna i możliwie najbardziej rozkładowa, ale także stylowa i „na czasie” to niemałe wyzwanie, przed którymi stoi wielu świeżo upieczonych właścicieli mieszkań kupionych w stanie deweloperskim. Ogromny wybór asortymentu, wszechobecnych inspiracji i aranżacji kuchni sprawia, że trudno podjąć ostateczną decyzję – pozostawić kuchnię otwartą na salon, czy może zabudować ją i stworzyć osobne pomieszczenie? Czy aneks będzie wystarczający, czy potrzebuję kuchni zabudowanej blatami? Rozwiązaniem, które niejako stoi pomiędzy obiema tymi opcjami jest wyspa kuchenna. Przekonaj się, czy Ty również powinieneś mieć ją w swoim mieszkaniu!

Zalety posiadania wyspy kuchennej w swoim mieszkaniu

mieszkania pod Warszawą - deweloper Osiedla Platinum Grodzisk Mazowiecki

Wyspa kuchenna to rozwiązanie, które w głównej mierze sprawdzi się w mieszkaniach o większej powierzchni – powyżej 50 m2. Takie w swojej ofercie posiada deweloper Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Szeroki wybór nieruchomości sprawia, że każdy przyszły właściciel mieszkania kupionego od tego dewelopera będzie mógł urządzić kuchnię „skrojoną” na miarę swoich możliwości i potrzeb, uwzględniającą także projekty, gdzie wyspa gra pierwsze skrzypce.


Wyspa jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które nie chcą, aby ich kuchnia była zupełnie otwarta na pozostałą część mieszkania, a jednocześnie pragną posiadać wgląd do tego, co dzieje się w salonie np. podczas wieczornych spotkań z rodziną i przyjaciółmi.


Jest to także dobry sposób na zwiększenie powierzchni roboczej w kuchni – dodatkowy blat użytkowy, miejsce do umieszczenia urządzeń AGD – zmywarki, płyty gazowej, okapu, czy zlewu to najczęstsze sposoby zagospodarowania wyspy kuchennej. Ponadto wyspa jest często charakterystycznym – centralnym lub oddzielającym punktem mieszkania – może być miejscem, wokół którego toczy się codzienne życie, spożywane są posiłki, prowadzone są rozmowy oraz przygotowywane posiłki lub stanowić umowną, niewidzialną granicę między salonem a kuchnią.

Największe wady wynikające z posiadania wyspy kuchennej w mieszkaniu

wyspa kuchenna w mieszkaniu - Grodzisk Mazowiecki - Osiedle Platinum

Podjęcie decyzji o montażu wyspy kuchennej może prowadzić także do niepożądanych efektów i dużego rozczarowania – istotna jest bowiem odpowiednia aranżacja kuchni i rozmieszczenie wszystkich urządzeń wokół wyspy tak, aby ta nie stała się przeszkodą uniemożliwiającą swobodne poruszanie się po kuchni. W końcu ma to być rozwiązanie podnoszące komfort domowników! Z tego względu, projektując wyspę w kuchni, warto zwrócić się o pomoc do doświadczonego projektanta, architekta.


Kolejną wadą, często wymienianą przez posiadaczy wysp kuchennych, jest zwiększona ilość pracy, jaką należy włożyć, aby wyspa fizycznie powstała. Doprowadzenie do niej mediów – wody, elektryki i gazu wiąże się nie tylko z dodatkowym czasem, ale także budżetem, który należy przeznaczyć na ten cel. Jeśli więc zależy Ci na czasie, a Twoje środki są ograniczone, dokładnie przemyśl tę decyzję.