Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Wielofunkcyjne meble wypoczynkowe do małego mieszkania

« Przejdź do bloga

Mieszkania o niewielkim metrażu wymagają niecodziennych rozwiązań, a umieszczane w nich meble powinny być nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim z jak największą ilością praktycznych funkcji i udogodnień. Temat ten ściśle związany jest z aranżacją centralnej, codzienno-wypoczynkowej części mieszkania, którą w wielu niewielkich mieszkaniach stanowi salon. Przekonaj się więc, jak dobrać wielofunkcyjne meble wypoczynkowe do małego mieszkania.

Kiedy salon zamienia się w sypialnię… - pomysły aranżacyjne do Twojego mieszkania

mieszkania od dewelopera - oferta mieszkań Grodzisk Mazowiecki

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera, którego metraż nie przekracza 40 m2, jego przyszli właściciele nierzadko stają przed wieloma dylematami dotyczącymi doboru i rozkładu umeblowania. Niestety, ograniczona przestrzeń zawęża także możliwości i jedynym rozwiązaniem jest ciągłe poszukiwanie kompromisów, które nie tylko ułatwią codzienne życie, ale także sprawią, że mieszkanie będzie miejscem, w którym chce się przebywać i odpoczywać po trudach całego dnia.

Aranżując mieszkanie, większość przyszłych mieszkańców bardzo dużo uwagi poświęca salonowi. W ciągu dnia stanowi on miejsce relaksu i spotkań, a wieczorem zamienia się w przytulną sypialnię. To wymagający projekt, ale możliwy do zrealizowania. Wielozadaniowy salon to przede wszystkim wygodna kanapa – pamiętaj jednak, że nie musi być ona nudna. Kolory, wzory, różnorodne faktury to cechy, które sprawią, że Twój salon ożyje, a miękki materiał i opcja rozkładania siedziska pozwoli Ci zregenerować siły. Do tego z pewnością przyczynią się także wbudowane w niektóre modele kanap wysuwanym podnóżki lub regulowane zagłówkami.

Niezbędnym elementem wyposażenia salonu z funkcją sypialni jest także szafa – na małych powierzchniach najlepiej sprawdzą się szafy modułowe. Modele z otwartymi półkami pozwolą Ci zagospodarować ich przestrzeń na takie rzeczy, jak książki czy telewizor, a część zabudowana stanie się schowkiem na ubrania, ręczniki i rzeczy osobiste. Przy tym dodatkową przestrzeń zyskasz, wybierając modele szaf z przesuwanymi drzwiami.

Niewielkie detale robią wielką różnicę, czyli salon w małym mieszkaniu

Oprócz mebli, niezwykle ważnym aspektem aranżacji wielofunkcyjnego salonu w małym mieszkaniu jest dobór dodatków i zwrócenie uwagi na detale.

Aby uniknąć wrażenia przytłoczenia, ściany pomaluj w jednolitym jasnym kolorze. Ciemne odcienie nie tylko zmniejszą powierzchnię salonu, ale także będą wymagały instalacji większej ilości sztucznego światła - jeśli masz taką możliwość, staraj się wykorzystać jak najwięcej naturalnego światła.

Ponadto pamiętaj, że zbyt duża ilość niewielkich dodatków, rozmieszczonych po całym salonie sprawi wrażenie zagracenia i ogólnie panującego chaosu – staraj się tego unikać i w zamian na ścianie powieś niewielkie, ozdobne lustro. Będzie ono swoistą dekoracją, która dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń.

Mieszkania o powierzchni 40m2 i większe w swojej ofercie posiada deweloper Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Wejdź na stronę z ofertą i zobacz, jak wiele możliwości i udogodnień czeka na Ciebie w Grodzisku!