Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Stół w kuchni, czyli jak dopasować się do wnętrza mieszkania

« Przejdź do bloga

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu, które spełnia wiele funkcji. Jest to nie tylko miejsce przyrządzania posiłków, ale także rodzinnych spotkań, wieczornych imprez czy codziennych dyskusji, a te najczęściej odbywają się wokół stołu. Dobór tego mebla do mieszkania powinien być szczególnie przemyślany i przede wszystkim dopasowany do wielkości kuchni i jej stylu. Przyjrzeliśmy się propozycjom architektów i poniżej przedstawimy te, które z wielu z Was będzie mogło wykorzystać podczas urządzania swojego nowego mieszkania kupionego w stanie deweloperskim.

Stół w kuchni - czy Twoje mieszkanie tego potrzebuje?

aranżacja mieszkań - blog dewelopera Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki

Oferta deweloperów mieszkań jest bardzo różnorodna, dzięki czemu przyszli posiadacze własnego „M” mogą wybrać lokum, w którym kuchnia spełni wszystkie ich oczekiwania, nie tylko pod względem wielkości, ale także możliwości przyszłej aranżacji. Taką bogatą ofertę dopasowaną do potrzeb wszystkich przyszłych mieszkańców posiada deweloper Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim. W oddalonym zaledwie czterdzieści minut od Warszawy malowniczym mieście możesz stworzyć wymarzoną kuchnię z oknem na zieloną okolicę.

Wybierając stół do wymarzonej kuchni, przede wszystkim mierz siły na zamiary, nigdy odwrotnie. Jeśli powierzchnia kuchni jest ograniczona, nie staraj się na siłę wciskać stołu w miejsce, gdzie zabierze on codzienną przestrzeń użytkową i przede wszystkim nie będzie funkcjonalnym elementem aranżacji. W uniknięciu takiej sytuacji pomoże Ci wybranie odpowiedniego kształtu stołu. Niestandardowe rozwiązania proponowane przez projektantów i architektów, które bez problemu zastosujesz w swoich „czterech kątach” nie tylko umożliwią organizację codziennego życia, ale także sprawią, że stół stanie się wizytówką całego mieszkania.

Uderz w stół, a ten się schowa! Czyli jak dopasować wielkość stołu do wnętrza mieszkania

W wielu projektach nowych mieszkań kuchnia jest częścią salonu, stanowiąc aneks. Jeśli jego przestrzeń jest ograniczona, świetnie sprawdzą się mobilne stoły, których blat wysuwa się z wolnej powierzchni dostępnej pomiędzy szafką a lodówką. Z kolei w mieszkaniach z większym metrażem praktycznym i ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie wyspy na środku kuchni – daje ona nie tylko możliwość swobodnego dostępu ze wszystkich stron, ale może także służyć jako podstawa i centralna część blatu. Takie rozwiązanie często stosowane jest również w mieszkaniach z aneksem kuchennym.

Jeśli jesteś osobą, która często przebywa poza domem i stół nie jest dla Ciebie najważniejszym elementem kuchni, postaw na minimalizm. Okrągły stolik ustawiony w rogu lub niewielki blat wkomponowany w przestrzeń kuchenną nie zagracą mieszkania, a subtelnie podkreślą jego charakter, nie pozbywając Cię przy tym pełnej funkcjonalności i swobody codziennego użytkowania kuchni.