Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Przytulne mieszkanie dzięki antresoli - czy warto ją dobudować?

« Przejdź do bloga

Szukasz rozwiązań, które urozmaicą wnętrze Twojego mieszkania, a jednocześnie będą niezwykle funkcjonalne i nie zabiorą okrojonej już - ze względu na metraż powierzchni? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest antresola. Przekonaj się, dlaczego warto wziąć pod uwagę jej dobudowę już na etapie wybierania mieszkań z oferty deweloperów. Taką szeroką ofertę mieszkań posiada deweloper Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim.

Antresola praktycznym powiększeniem przestrzeni w Twoim mieszkaniu

mieszkania stan deweloperski - Grodzisk Mazowiecki - Osiedle Platinum

Jeśli w Twoich planach znajduje się zakup niewielkiego mieszkania – kawalerki lub mieszkania dwupokojowego, antresola może stać się Twoim sprzymierzeńcem i świetnym sposobem na wykorzystanie „wiszącej” przestrzeni. To także rewelacyjny sposób na uczynienie mieszkania bardziej przytulnym. Jednak jak w praktyce wykorzystać antresolę i jej możliwości?


Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zaadaptowanie jej jako sypialnię. Ze względu na niewielką odległość od sufitu, najlepiej umieścić tam wygodny materac bez stelaża oraz wszystkie niezbędne przedmioty takie, jak np. lampka czy niewielka szafka nocna. Klimatyczny półmrok i duża ilość dodatków takich jak poduszki czy miękki pled na łóżko sprawią, że wnętrze stanie się urokliwe i niezwykle nastrojowe.


Dla zapracowanych, studiujących lub tych z Was, którzy ponad wszystko cenią sobie relaks z książką w ręku, antresola może stać się fantastycznym azylem, miejscem, gdzie bez problemu można odciąć się od reszty świata i w spokoju realizować zawodowe i naukowe zadania lub złapać chwilę wytchnienia. Bez problemu umieścisz na niej - wedle potrzeb - biurko i szafkę na dokumenty lub wygodny fotel z niewielkim stolikiem kawowym i lampką.


Antresola to także bardzo dobre rozwiązanie umożliwiające uatrakcyjnienie pokoju dziecięcego. Po wystylizowaniu jej na namiot lub skrytkę, które dzieci przecież uwielbiają, z pewnością podbijesz ich serca i zapewnisz im bezpieczne miejsce idealne do wielogodzinnych zabaw.

Efektowany, ale wymagający kompan – jak przygotować mieszkanie pod budowę antresoli?

Dobór wszystkich materiałów niezbędnych do budowy antresoli uzależniony jest od wielkości pomieszczenia, jego rozkładu, a także osobistych preferencji mieszkańców. Jednak pierwsze skrzypce gra tutaj przede wszystkim konstrukcja całego mieszkania i wynikające z niej możliwości budowy antresoli. Przede wszystkim musi być ona stabilnie zamocowana. Jeśli jej wielkość i ciężar jest niewielki, wystarczy zamocować ją np. na belkach umieszczonych w ścianie lub, w przypadku większych antresol, za pomocą instalacji dodatkowych filarów nośnych. Do tego rodzaju konstrukcji najczęściej wykorzystywane są takie materiały, jak wytrzymałe drewno, żelbet i metal.

Niezwykle ważnym aspektem jest także instalacja bezpiecznej barierki, która jednocześnie nie będzie blokowała dostępu naturalnego światła słonecznego. Dobrym materiałem umożliwiającym zastosowanie takiego połączenia są ażurowe barierki lub te wykonane ze szkła.