Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Powiększ łazienkę bez wyburzania ścian. Praktyczne rozwiązania optycznego zwiększania powierzchni

« Przejdź do bloga

Jak wynika z badań, na rynku nieruchomości przeważa ilość mieszkań dwupokojowych. Są to mieszkania, których wielkość oscyluje z reguły w granicach 40 do 50 m2. Z takim ograniczonym metrażem wiąże się wiele wyzwań, zwłaszcza tych związanych z odpowiednim zagospodarowaniem przestrzeni, by ta była jak najbardziej funkcjonalna i komfortowa w codziennym użytkowaniu. Do jednego z takich pomieszczeń należy łazienka - jak ją optycznie powiększyć, nie tracąc przy tym głowy i niezbędnego miejsca?

Mała łazienka – wielkie możliwości! Praktyczne wskazówki optycznego powiększenia mieszkania

nowe mieszkania pod Warszawą - deweloper Grodzisk Mazowiecki

Aranżacja łazienki w małym mieszkaniu w stanie deweloperskim nie musi być problematyczna. Istnieje kilka sprawdzonych, praktycznych zabiegów, które pomogą Ci urządzić małą łazienkę w komfortowym i dopasowanym do Twoich potrzeb stylu.

W pierwszej kolejności zadbaj o odpowiednie oświetlenie. To ono w dużej mierze wpływa na postrzeganie pomieszczenia. W przypadku małych łazienek najlepiej sprawdzi się jasne oświetlenie o chłodnym odcieniu. Nie tylko optycznie powiększy ono przestrzeń, ale także rozświetli je i pozwoli zachować wrażenie czystości. Nie zapominaj także o punktowych strumieniach światła m.in. przy lustrze nad umywalką.

Wybierając kolory do łazienki, staraj się nie wychodzić poza obszar jasnych i chłodnych barw. Dają one efekt oddalenia i pozwalają poczuć przestrzeń nawet tam, gdzie jest ona ograniczona. Dodatkową pomocą w tym aspekcie będzie także przełamanie jednolitych barw błyszczącymi akcentami np. poprzez położenie na fragmencie ściany odbijających światło płytek.

Nieoczywiste rozwiązania sprzymierzeńcem Twojego mieszkania

Właściciele małych łazienek często obawiają się wstawiania do nich mebli czy elementów wyposażenia o dużych gabarytach, sądząc, że to zabierze tylko i tak już ograniczoną przestrzeń. Nic bardziej mylnego! Aranżując łazienkę postaraj się, by jeden element był wyrazisty – duża umywalka, wanna naprzeciwko wejścia, lustro na całą ścianę. Takie zabiegi nie tylko sprawią wrażenie nieograniczonej przestrzeni, ale także pozwolą uniknąć odczucia zagracenia łazienki zbyt dużą ilością małych przedmiotów.

Decydując się na zakup mieszkania, warto dokładnie zastanowić się, czy mała łazienka nie będzie problemem nie do przejścia. Z tego względu najlepiej wybierać miejsca, w których wybór mieszkań z różnorodnym rozkładem metrażu jest nieograniczony. Jednym z takich miejsc jest Osiedle Platinum w Grodzisku Mazowieckim, które oferuje swoim klientom szeroką ofertę mieszkań z łazienkami o wymiarach dopasowanych do potrzeb wszystkich zainteresowanych.

aranżacja łazienki - deweloper Warszawa