Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Planujesz zakup mieszkania dla swojego dziecka? Na te aspekty zwróć szczególną uwagę!

« Przejdź do bloga

Mieszkanie to bez wątpienia długofalowa inwestycja i poważna, dla wielu osób wręcz - życiowa decyzja. Część rodziców postanawia wspomóc w niej swoje wchodzące w dorosłe, studenckie życie dziecko i stawia na zakup pierwszego mieszkania własnościowego właśnie dla swojej latorośli wraz z momentem rozpoczęcia studiów. Zobacz, na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie dla dziecka i w jaki sposób je urządzić, aby spełniało swoje funkcje.

Mieszkanie na start – jaką lokalizację wybrać?

mieszkania w Grodzisku Mazowieckim - oferta dewelopera

Jednym z podstawowych aspektów, które powinieneś wziąć pod uwagę kupując mieszkanie w stanie deweloperskim dla swojego dziecka jest metraż oraz lokalizacja. Pamiętaj, że jest to pierwsze mieszkanie Twojego dziecka, które ma stanowić ułatwienie w przejściu do dorosłego życia, a nie stać się dodatkowym balastem. Z tego też względu pierwsze mieszkanie nie musi być bardzo duże. Kawalerka lub niewielkie mieszkanie dwupokojowe to idealny wariant, który da Twojemu dziecku prywatną przestrzeń. Takie mieszkania są wciąż najchętniej poszukiwane na rynku przez nabywców, dlatego w ofertach deweloperów można znaleźć wiele mieszkań jedno i dwupokojowych o metrażu od 27 do 50 m2 – jest to więc również dobra inwestycja na przyszłość.

Bardzo ważnym aspektem jest także otoczenie, w jakim znajduje się mieszkanie. Studentowi bowiem, oprócz dobrego połączenia z centrum miasta, do efektywnej nauki potrzebna jest spokojna i zielona okolica. W takim miejscu będzie mógł on skupić się na swoich obowiązkach, a także zregenerować siły po ciężkim dniu.

Wszystkie te warunki spełnia deweloper Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckiem – spokojna okolica bardzo dobrze skomunikowana z centrum Warszawy, a także bogata oferta mieszkań to idealne miejsce do inwestycji w pierwsze mieszkanie.

Jak zaprojektować mieszkanie dla studenta?

mieszkania w Grodzisku Mazowieckim - deweloper Warszawa - oferta

Zakup mieszkania to dopiero pierwszy etap wyzwania. Kolejnym, niemniej ważnym jest sposób jego urządzenia. Ze względu na niewielki metraż, warto skupić się na wydzieleniu w mieszkaniu stref – te pomogą w zorganizowaniu codziennego życia pod kątem nauki, pracy, wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi.

Wybierz wielofunkcyjne meble – rozkładany stolik, składane krzesło, kanapa ze schowkiem na pościel – te z pozoru proste rozwiązania nie tylko pozwolą zaoszczędzić przestrzeń, ale staną się także użytecznym zestawem codziennego życia.

Jeśli Twojemu dziecku zależy na większej przestrzeni do wypoczynku, zamiast kuchni zdecyduj się na aneks kuchenny – częste bywanie i jedzenie poza domem to domena studenckiego życia – niewielki aneks z pewnością wystarczy do wykonania prostych posiłków i przechowywania niezbędnych kuchennych akcesoriów.

Co jednak najważniejsze – urządzając mieszkanie dla studenta nie zapomnij… o nim samym! W końcu to jego przyszła przestrzeń, to on ma się czuć w niej jak najlepiej – nie bój się więc zaufać swojemu dziecku i dać mu odrobiny wolnej ręki w projektowaniu swoich pierwszych czterech kątów. W przyszłości z pewnością Ci za to podziękuje.