Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Parkiet czy panele? Jaką podłogę wybrać do nowego mieszkania?

« Przejdź do bloga

Zakup mieszkania sam w sobie jest stresującym i wymagającym wielu przemyśleń zadaniem – kupić mieszkanie w stanie deweloperskim czy z rynku wtórnego? Lepsze będzie mieszkanie dwupokojowe czy trzypokojowe? Dylematy te niestety nie kończą się po udzieleniu sobie odpowiedzi na powyższe pytania. Równie ważnym, o ile nie ważniejszym krokiem, jest podjęcie wszelkich decyzji związanych z aranżacją mieszkania i doborem wszelkiego rodzaju materiałów do poszczególnych jego części. A jedną, niewątpliwie istotną kwestią, jest wybór podłóg do nowego mieszkania. Która z spośród tysięcy propozycji producentów sprawdzi się najlepiej – parkiet czy  panele?

Drewno na podłogach Twojego mieszkania – klasa, komfort i wysoka jakość

wybór podłogi do nowego mieszkania - deweloper Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki

Nie da się ukryć, że najistotniejszym czynnikiem branym pod uwagę przy doborze podłogi jest jej użyteczność. Podłoga musi być dopasowana nie tylko do poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu, ale także do stylu życia, przechowywanych sprzętów i mebli, a także osobistych preferencji i codziennego użytkowania właśnie. Jeśli wysoka jakość i długa żywotność produktów jest tym, czego potrzebujesz, z pewnością powinieneś zdecydować się na podłogę wykonaną z drewna. Ogrom wariacji dostępnych obecnie na rynku umożliwia przygotowanie parkietu lub desek pod indywidualne zamówienie. Nie musisz więc obawiać się o ograniczenia związane np. z brakiem danego koloru. Bez trudu bowiem położysz na podłodze drewniane deski w kolorze głębokiego kasztanu lub brzozy, dopasujesz ich rozmiar, grubość oraz ułożenie – może to być w formie jodełki czy też w tak zwaną „mijankę”. Ponadto drewniane podłogi cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia i ścieranie.


Jednak za jakość, piękny wygląd i długie lata spokoju bez remontu podłóg trzeba zapłacić. I to nie mało. Ceny parkietu oscylują w granicach 150 zł/m2. Do tego należy jeszcze pamiętać o kosztach ułożenia podłogi, listwach przypodłogowych etc. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc dobrze oszacować budżet i wyznaczyć swoje potrzeby.

Panele podłogowe – czy warto mieć je w swoim mieszkaniu?

mieszkania w stanie deweloperskim - Grodzisk Mazowiecki Osiedle Platinum

Panele to materiał znacznie mniej wymagający, niż drewniane deski czy parkiet. Wiele z nich możesz ułożyć samodzielnie, a ich pielęgnacja nie wymaga okresowego lakierowania czy czyszczenia tak, jak w przypadku podłóg drewnianych. Jednak podłogi ułożone z paneli są zdecydowanie mniej trwałe i odporne na uszkodzenia. Choć ich niska cena i szeroka oferta dostępna w praktycznie każdym sklepie i markecie budowlanym może być wabikiem dla wielu właścicieli nowych mieszkań, to wymiana tego rodzaju materiału będzie nieunikniona po kilku latach użytkowania. Jeśli jednak lubisz ciągłe zmiany i siedzenie w miejscu to zupełnie nie Twoja bajka – z pewnością odnajdziesz się w regularnym wirze poszukiwań nowych wzorów i kolorów swoich podłóg.


Niewątpliwą zaletą paneli jest fakt, że można je położyć praktycznie w każdym pomieszczeniu mieszkania. Specjalne zabezpieczone przed wodą i wilgocią będą cieszyć Twoje oko zarówno w salonie, jak i w kuchni i łazience.


Jednak to, na które rozwiązanie zdecydujesz się finalnie, aranżując lub remontując mieszkanie, zależy w głównej mierze od Twoich potrzeb, możliwości finansowych oraz gustu.
Jeżeli zielona, spokojna okolica z jednoczesnym łatwym dojazdem do stolicy to warunki, w których chciałbyś mieszkać, sprawdź ofertę dewelopera z Grodziska Mazowieckiego. Mieszkania w stanie deweloperskim dostępne na Osiedlu Platinum to miejsce stworzone dla Ciebie!