Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

« Przejdź do bloga

Zakup mieszkania jest niezwykle ważną decyzją, której nie podejmuje się codziennie, a często – raz na całe życie. Mieszkanie ma nam przecież służyć przez lata. Jako specjaliści w branży budowlanej doradzimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości. 

Lokalizacja

dojazd do autostrady - Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki

Każdy z nas ma inne wymagania co do lokalizacji swojego miejsca zamieszkania. Niektórzy bardziej cenią sobie spokój i ciszę, dlatego wybierają nieruchomości położone na peryferiach gdzieś poza miastem. Natomiast ci, którzy kochają aktywny styl życia, szukają lokalizacji w samym centrum miasta.
 

Większość osób marzy jednak o mieszkaniu na obrzeżach wielkiego miasta. W przypadkach takiego wyboru dojazd do centrum zwykle zajmuje mniej czasu niż przemieszczenie się z jednego końca zatłoczonego miasta na drugi. Np. mieszkanie w samym centrum Warszawy, poruszanie się autem po mieście i stanie w korkach w godzinach szczytu może narazić nas na stres. Dodatkowo, dojazd do centrum często zajmuje więcej czasu niż dojazd z innej miejscowości położonej na obrzeżach Warszawy. Tak jest w przypadku Grodziska Mazowieckiego, z którego autem można dostać się do stolicy szybką trasą w ciągu 30 minut. Komunikacja międzymiastowa tej miejscowości została tak zaplanowana, aby zapewnić osobom pracującym w Warszawie błyskawiczny dojazd (pociągi, autobusy oraz busy kursują co kilkanaście minut). Dodatkowo, mieszkanie w spokojnej, cichej „zielonej” okolicy zachęca do zamieszkania w Grodzisku Mazowieckim na nowoczesnym Osiedlu Platinum.


Przed zakupem mieszkania, aby jak najdokładniej sprecyzować swoje upodobania, pomyśl o lokalizacji miejsc, które najczęściej odwiedzasz i o dojeździe do nich np. praca, gabinet lekarski, ulubiona restauracja, siłownia czy uczelnia. Ważne, by dokładnie przeanalizować połączenia publicznego transportu w celu ustalenia, czy jest on dobrą alternatywą dla niezmotoryzowanych. Warto też wziąć pod uwagę godziny szczytu i korki ciągnące się przez wiele kilometrów w większych miastach. Może się okazać, że publiczny transport, jest nie tylko wspaniałym pomysłem dla osób nieposiadających własnego auta, ale również dla tych którzy nim dysponują. Np. z wspomnianego wcześniej Grodziska Mazowieckiego dojazd do Warszawy jest sprawny i szybki dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze oraz znajdującej się nieopodal autostradzie.

Osiedle Platinum - Grodzisk Mazowiecki mieszkania pod Warszawą

Po przeanalizowaniu planu danego miejsca dobrze jest pomyśleć także o lokalizacji, typu: osiedle, ulica, sąsiadujące budynki, pobliskie sklepy. Najlepiej iść na spacer i zwiedzić okolicę, która w przyszłości będzie Twoim miejscem zamieszkania. Dobrze jest sprawdzić ile czasu zajmuje przejście na najbliższy przystanek autobusowy bądź dworzec kolejowy. Należy sprawdzić także, czy wszystkie obiekty spełniają Twoje oczekiwania, np. czy w okolicy nie ma głośnych klubów, jeśli cenisz sobie ciszę nocną. Architekci Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim, świadomi tych wszystkich czynników wykorzystali swoją wiedzę, budując kompleks niedaleko dworca kolejowego, umieszczając sklepy na parterze budynku oraz planując ogrodzony plac zabaw dla dzieci.

Układ mieszkania

rozkład mieszkania - Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki mieszkania pod Warszawą

Układ mieszkania jest drugim najważniejszym czynnikiem, ponieważ to on nadaje funkcjonalność mieszkaniu. Tu wszystko jest zależne od indywidualnych preferencji. Przemyśl, ilu będzie domowników, czy masz jakieś zwierzę (dużego psa czy kota). Dokładnie przeanalizuj czy dane mieszkanie spełnia Twoje oczekiwania. Zauważ, na którą stronę świata wychodzą okna, czy mieszkanie posiada balkon, czy jest ono usytuowane na ostatnim piętrze bądź parterze. Jeżeli posiadasz auto, potrzebujesz dostępu do garażu bądź parkingu. Jeśli natomiast masz dzieci, sprawdź pobliskie miejsce zabaw. Osiedle Platinum w Grodzisku Mazowieckim posiada rozległą halę garażową pod powierzchnią całego budynku, do której można wejść bezpośrednio z każdej klatki. Oprócz garaży znajdują się tam również przestronne piwnice.

Umowa

Przy zakupie mieszkania pamiętaj, by warunki kupna/sprzedaży były jasno i zrozumiale określone na piśmie. Sprawdź, czy wszystkie zawarte kryteria były wcześniej omówione i upewnij się, że wyrażasz na nie zgodę zanim podpiszesz umowę i otrzymasz klucze do swojego mieszkania.

Decydując się na mieszkanie na Osiedlu Platinum w Grodzisku Mazowieckim, możesz mieć pewność, że przed podpisaniem umowy Developer dokładnie ją z Tobą omówi, a wcześniej doradzi, które mieszkanie będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze.