Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Mieszkanie ze skosami – deweloper radzi, jak je urządzić

« Przejdź do bloga

Skosy w mieszkaniach powszechnie kojarzą się z nieruchomościami, które nad piętrem lub zamiast niego posiadają poddasze. Jednak nowoczesne budownictwo i projekty architektoniczne pokazują, że coraz częściej skosy wykorzystywane są także w jednopoziomowych mieszkaniach mieszczących się w blokach. Część z Was szukających mieszkania w stanie deweloperskim z pewnością odrzuciła tę propozycję już na początku poszukiwań idealnego „M”. Dla wielu osób mieszkanie ze skosami jest rozwiązaniem niefunkcjonalnym i zabierającym przestrzeń. Przekonaj się, że wcale nie musi tak być! 

Skośne ściany sprzymierzeńcem przytulnych aranżacji mieszkań

Aranżacja mieszkania ze skosami to bez wątpienia duże wyzwanie. Dobierając do niego meble, dodatki i urządzenia, musimy brać pod uwagę nie tylko własne gusta i potrzeby tak, jak w przypadku „standardowego” mieszkania, ale także elementy konstrukcyjne, na których rozmieszczenie nie mamy już wpływu. Na szczęście skosy, jeśli tylko są odpowiednio zaaranżowane i zaadaptowane do pomieszczeń, mogą dodać im wyjątkowego klimatu i przytulnej atmosfery.

Skosy w mieszkaniu – rozwiązania, które ułatwią Ci życie

Mieszkania od dewelopera - Grodzisk Mazowiecki - Osiedle Platinum

Postaw na przestrzeń i nie wydzielaj nowych, małych pokoi „na siłę”. Skośne ściany same w sobie pomniejszają metraż, a wrażenie to możemy zlikwidować tylko wtedy, kiedy postawimy na otwartość. Nie bój się zatem łączyć kuchni z salonem lub sypialni z garderobą.

Ogromne znaczenie w aranżacji mieszkania z skosami ma także dobór mebli. Masywne komody, szafy i duże stoły w ciemnych barwach zdecydowanie nie sprawdzą się w tego rodzaju nieruchomościach – dadzą wrażenie przytłoczenia i znacznie zmniejszą powierzchnię użytkową. Z tego względu postaw na lekkie meble i dodatki wykonane z ażuru, wikliny lub materiałów tekstylnych. Elementem, którego nie może zabraknąć w Twoim mieszkaniu ze skosami są schowki. Nieregularny kształt pokoju świetnie wpasuje się w klimat „kieszonkowych” szafek i zastąpi nieatrakcyjne pudła powciskane w każdy kąt mieszkania. Taka możliwość szczególnie ucieszy tych z Was, którzy uwielbiają otaczać się dużą ilością przedmiotów lub których życie osobiste i zawodowe zmusiło do dużej ilości ich posiadania.

 

Mieszkania ze skośnymi ścianami dostępne są w wielu biurach nieruchomości. Bogatą ofertę tego rodzaju mieszkań od dewelopera posiada także Osiedle Platinum. Jest to kompleks mieszkaniowy położony w malowniczym Grodzisku Mazowieckim, który pozwoli Ci kupić wymarzone mieszkanie otoczone niepowtarzalną aurą przyrody.