Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Jakie kolory ścian do pokoju dziecięcego?

« Przejdź do bloga

Aspektem, na który przy zakupie mieszkania od dewelopera szczególną uwagę zwracają zwłaszcza pary z dzieckiem, jest zagospodarowanie jednego pokoju dla potomstwa. W wielu przypadkach kupno nieruchomości uzależnione jest od tego czynnika. Młode pary i małżeństwa zwracają bowiem uwagę nie tylko na okolicę, w jakiej znajduje się mieszkanie, ale także na jego wielkość. Kwestia zakupu mieszkania dwupokojowego czy mieszkania trzypokojowego zdaje się być dużym dylematem. Jednak można go rozwiać, oglądając osobiście nieruchomości, które w swoich ofertach posiadają deweloperzy. 

Zakup mieszkania i co dalej?

mieszkania w stanie deweloperskim - Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki

Niestety, sam zakup mieszkania w stanie deweloperskim to nie wszystko. Prawdziwa przygoda zaczyna się przy urządzaniu wspólnego gniazdka, a w tym także przy projektowaniu w mieszkaniu pokoju dziecięcego.


Tu często pojawia się podstawowe pytanie, na które jednak odpowiedź nie jest oczywista - jakie kolory ścian będą najlepsze do pokoju dziecka? Od razu warto zaznaczyć, że niekoniecznie te będące jego ulubionymi...

Kolory ścian do pokoju dziecięcego – najlepsze rozwiązania

Pamiętaj, że kolory ścian to nie tylko ważny element ozdobny, który dodaje wnętrzom stylu, ale także czynnik, który wpływa na nastrój, uczucia, emocje, a nawet myśli. Dlatego, choć dziecięcy pokój pełen jest kolorów, ich ilość i różnorodność nie powinna być przesadzona. Wybierając kolory, kieruj się także wiekiem swojego dziecka. Weź pod uwagę, że dzieci do trzeciego roku życia nie widzą kolorów pastelowych, dlatego dobrym rozwiązaniem będą kontrastowe rozwiązania. Jeśli jednak twoja pociecha jest w wieku przedszkolnym lub szkolnym, przygotowując dla niej pokój, pamiętaj, że ma on kilka równie ważnych funkcji - jest miejscem do zabawy i odpoczynku, ale także do nauki i czytania książek. Z tego względu połączenie dwóch kolorów będzie dobrym pomysłem – jaśniejszy odcień zastosuj na ścianie, przy której stoi biurko, a ścianę przy łóżku udekoruj tapetą lub np. żywym odcieniem zieleni.


W dziecięcym pokoju sprawdzi się także pomalowanie wszystkich ścian w jasnych odcieniach. Taki zabieg pozwala w drugiej kolejności przełamać wystrój wnętrza kolorowymi meblami i dodatkami – zasłonami, fotelem czy podwieszonymi pod sufitem ozdobami.