Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Jak funkcjonalnie urządzić salon?

« Przejdź do bloga

jak urządzić salon - Osiedle Platinum Grodzisk Mazowiecki

Jedną z ważniejszych decyzji, jaką podejmuje się w życiu jest kupno mieszkania. Wiele osób waha się i przegląda mnóstwo ofert zanim powie „to jest to”. Mieszkania dostępne na Osiedlu Platinum w Grodzisku Mazowieckim są bardzo przestronne i wygodne. Dlatego na ich przykładzie opowiemy, jak funkcjonalnie urządzić „serce” mieszkania – czyli salon. 

Po pierwsze: Kolorystyka

Aby każdy czuł się dobrze w pomieszczeniu, powinna w nim panować przyjazna aura. Klimat salonu w znacznym stopniu buduje kolorystyka. Teoria koła barw pozwala tworzyć oryginalne kombinacje, które sprawią, że salon będzie olśniewający. Designerzy posegregowali kolory w odpowiedni sposób oraz ułożyli je w dwanaście kilkustopniowych odcinków. Centrum koła barw stanowią kolory podstawowe (czyli żółty, czerwony oraz niebieski). Pozostałe odcienie to barwy pochodne (kombinacje kolorów podstawowych) i barwy trzeciego rzędu (połączenie barw podstawowych i pochodnych).

Jeżeli pomieszczenie posiada duże okna, można bardziej eksperymentować z kolorami. Jasny salon pozwala na użycie intensywnych barw. Większość mieszkań na Osiedlu Platinum w Grodzisku Mazowieckim jest wyposażona w duże okna balkonowe. Dzięki temu osoby, które zdecydują się na naszą ofertę mieszkań pod Warszawą, mają szeroki wybór kolorystyki, jaką mogą dobrać do salonu.
 

Jeżeli ktoś lubi harmonijne wnętrza powinien sięgnąć po zestawienie dwóch kolorów znajdujących się obok siebie na kole barw. Na przykład po żółć piaskową i delikatną limetkę. Do tak urządzonego salonu doskonale pasują drewniane meble oraz brązowy wypoczynek. Designerzy, jako jedną z najmodniejszych inspiracji, podają wnętrza monochromatyczne, czyli takie, które są utrzymane w jednym kolorze. Aby salon miał taki charakter, można użyć kilku odcieni tej samej barwy. Całość doskonale dopełniają dodatki w uniwersalnym kolorze – na przykład czarne lub białe.

Po drugie: Usytuowanie i dobór mebli

Meble to kolejny element, na który muszą się zdecydować mieszkańcy nowego lokum. Przy tym wyborze nie można jednak kierować się wyłącznie walorami estetycznymi. Meble w salonie muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Najlepiej, aby wypoczynek, który znajdzie się w salonie, był duży, wyposażony w wygodne oparcia oraz funkcję rozkładania. Dzięki temu w przypadku niespodziewanej wizyty gości, nawet w mieszkaniu dwupokojowym można zagwarantować im wygodę i komfortowy sen.
 

Aby uniknąć sytuacji, w której kupimy meble, po czym okaże się, że nie ma na nie miejsca w salonie, można zastosować bardzo prostą taktykę. Wystarczy naszkicować na kartce w skali 1:1 rzut salonu, a następnie umieszczać na nim wycięte z kartki „klocki” imitujące meble (oczywiście w tej samej skali). Takie rozwiązanie pozwoli szybko rozplanować umeblowanie salonu. Da również wyobrażenie na temat tego, czy pomieszczenie będzie przestronne, wygodne a przede wszystkim funkcjonalne.

realizacja Emmi - partner Osiedla Platinum Grodzisk Mazowiecki

realizacja Emmi

Osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania na Osiedlu Platinum w Grodzisku Mazowieckim będą mogły skorzystać z darmowej porady dekoratora wnętrz na temat umeblowania jednego z pomieszczeń. Firma EMMI, z którą nawiązaliśmy współpracę, przygotowuje projekt, a następnie realizuje zlecenie w mieszkaniu klienta. Przedsięwzięcie jest finansowane przez Developera. Dzięki temu rozwiązaniu chcemy dać naszym nowym lokatorom możliwość szybkiego zakończenia remontu oraz zamieszkania w komfortowych warunkach. 

Po trzecie: Oświetlenie i drzwi

Podczas aranżacji salonu istotną rolę odgrywa również oświetlenie oraz dobór drzwi. Oświetlenie w każdym pomieszczeniu powinno być podzielone na trzy rodzaje: ogólne, punktowe oraz pośrednie. Światło ogólne nadaje klimat całemu wnętrzu, powinno być na tyle wyraźne, aby bez problemu można było korzystać z pomieszczenia, ale również aby nie czuć się niekomfortowo poprzez oślepiające żarówki. Światło punktowe powinno być dostępne we wszystkich miejscach, w których można czytać i pisać – na przykład przy biblioteczce oraz blisko zagłówka wypoczynku. Oświetlenie pośrednie pełni funkcję wyłącznie dekoracyjną. Za jego pomocą można uwydatnić elementy, które są najważniejsze. Można również tworzyć cienie na przeciwległych ścianach.
 

Należy pamiętać również, aby drzwi otwierały się w taki sposób, aby nie utrudniać przemieszczania się pomiędzy pokojami. Na przykład wychodząc z salonu nie powinno być konieczności obejścia skrzydła drzwiowego dookoła. Drzwi nie mogą się również zderzać ze sobą. Projektanci proponują, aby w małych pokojach stosować panele drzwiowe przesuwne lub chowane w ścianie.

 

Jeżeli szukacie mieszkania pod Warszawą – zapraszamy do zielonego Grodziska Mazowieckiego. Osiedle Platinum to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz dla osób lubiących aktywny tryb życia. Przemyślane rozkłady mieszkań sprawia, że każdy kto raz odwiedzi nasze osiedle – marzy o zamieszkaniu tutaj.