Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Duch klasyki w Twoim mieszkaniu - nowoczesne wnętrza z antykami

« Przejdź do bloga

Trendy w aranżacji mieszkań zmieniają się bardzo dynamicznie – każdego roku architekci i projektanci wnętrz oferują swoim klientom dawno zapomniane lub wręcz przeciwnie - niespotykane dotąd rozwiązania. Nowoczesność nie opuszcza nawet na krok, niekiedy przytłaczając swoją wszechobecnością posiadaczy nowych mieszkań kupionych w stanie deweloperskim, którzy szukają klasycznych rozwiązań pozwalających im na jednoczesne podążanie za architektoniczną modą. Jak poradzić sobie z tak dużym wyzwaniem i połączyć w spójną całość te dwa, pozornie zupełnie odmienne światy? 

Antyki – meble, które odmienią Twoje mieszkanie

mieszkania w stanie deweloperskim - Grodzisk Mazowiecki

Świetnym rozwiązaniem jest zaprojektowanie wnętrz w taki sposób, aby przeplatały się w nim dwa odmienne style. Taki efekt można osiągnąć, umieszczając w nowoczesnych wnętrzach antyki. Jednak, jak we wszystkim, także przy wyposażaniu mieszkania w antyki ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji i umiaru. Są to niezwykle charakterystyczne meble – masywne, ciężkie, często również ciemne, z licznymi zdobieniami.


Z tego względu przesycenie pomieszczeń zbyt dużą ich ilością sprawi, że wnętrze będzie zbyt przytłaczające i toporne.

 

Optymalnym rozwiązaniem będzie wstawienie jednego lub dwóch mebli, które w każdej chwili będziesz mógł dopełnić niewielkimi dodatkami np. świecznikiem, czy wazonem. Takie niewielkie, choć bez wątpienia widoczne akcenty nie umkną niczyjej uwadze, a Twojemu mieszkaniu dodadzą niepowtarzalnego klimatu.

Styl francuski - nowoczesność w klasycznej odsłonie

Z kolei ci z Was, którzy wciąż wahają się, czy zachować we wnętrzach przewagę nowoczesności i jedynie delikatnie przełamać ją nutą klasycznego wyposażenia, czy też w pełni oddać się klasycznemu wdziękowi, świetnie odnajdą się, aranżując mieszkanie w stylu francuskim.

Styl ten charakteryzuje się połączeniem niezaprzeczalnej elegancji z nutą nonszalancji, która sprawi, że mieszkanie będzie intrygować i stanie się „żywą” inspiracją. Aby każdego dnia móc doświadczać tego niezwykłego klimatu „rodem” z Francji, musisz przygotować się na nieoczywiste połączenia. Te szczególnie łatwo wdrożyć, kupując mieszkanie od dewelopera. Takie rozwiązanie ma tę ogromną zaletę, że możliwości projektowania i aranżacji takiego wnętrza nie są ograniczone żadnymi niepożądanymi przedmiotami i urządzeniami. Decydując się więc na projekt mieszkania w stylu francuskim, nie będziesz „blokowany” żadnym nadprogramowym balastem.

Stwórz wyjątkowe wnętrze - czyli garść aranżacyjnych inspiracji w stylu francuskim do Twojego mieszkania

nowe mieszkania od dewelopera - Grodzisk Mazowiecki pod Warszawą

Wbrew pozorom, styl francuski jest bardzo wdzięcznym stylem do aranżacji mieszkania i pozwala obrać drogę dopasowaną do potrzeb przyszłych mieszkańców. Jednak chcąc w jak największym stopniu wprowadzić go do mieszkania, warto trzymać się kilku charakterystycznych dla niego cech.

Przede wszystkim postaw na jasne kolory ścian i drewnianą podłogę ułożoną np. w jodełkę. Świetnie wpasują się tu także rzeźbione meble o opływowym kształcie np. drewniane biurko, którego masywność z łatwością przełamiesz nowoczesną lampą lub prostą kanapą. Jeśli z kolei chcesz zachować umiar i wyważyć proporcje łączenia pełnego przepychu stylu francuskiego z nowoczesnością, w swoim projekcie postaw na akcenty pod postacią ramy lustra czy zegara.

Wciąż zastanawiasz się, gdzie kupić mieszkanie, które spełni będzie spełnieniem marzeń o własnych, klasycznych „czterech kątach”? Sprawdź propozycje dewelopera Osiedla Platinum w Grodzisku Mazowieckim. Bogata oferta mieszkań dwupokojowych i trzypokojowych z pewnością przypadnie Ci do gustu, a zielona okolica Grodziska skradnie Twoje serce.