Grodzisk Mazowiecki
MIESZKANIA POD WARSZAWĄ!

SZUKAJ MIESZKANIA

Piętro:
Liczba pokojów:
Metraż:

Aranżacje z lampami w roli głównej - (d)oświetl swoje mieszkanie!

« Przejdź do bloga

Odpowiednio zaplanowane oświetlenie to istotny element aranżacji wnętrza. Obecnie coraz większą uwagę przykładamy do roli światła, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że to ono buduje nastrój, a także pozwala podkreślić atuty wnętrza. Kiedy trzeba pomoże też ukryć mankamenty, a nawet optycznie powiększyć pomieszczenie.

Oświetlenie mieszkania – od czego zacząć?

aranżacja mieszkania z oświetleniem w roli głównej - deweloper

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ 741475526123222879/

W nowych mieszkaniach bardzo często stawiamy na otwarte przestrzenie, świadomie rezygnując ze ścian. Na jednej powierzchni może współistnieć wiele stref – kuchnia, jadalnia czy salon. I tutaj właśnie ogromną rolę odgrywa światło, podkreślając celowość i zadaniowość każdej strefy.


Należy pamiętać, że na takiej przestrzeni oświetlenie i jego oprawy powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również wysoce estetyczne. Ważną zasadą jest to, by określić dominantę – jedną oprawę, która będzie przykuwać wzrok i zdefiniuje osobowość wnętrza. Może być to lampa wisząca nad jadalnianym stołem albo umieszczona nad wyspą kuchenną.


Dodamy również, że wyspy kuchenne są dobrym pomysłem w przypadku mieszkań połączonych z aneksem kuchennym. Dzięki barkowi bądź wyspie możemy symbolicznie oddzielić salon od kuchni, jednocześnie zyskując dodatkowe miejsce do postawienia niektórych przyborów lub miejsca służącego jako jadalnia. 

Jak oświetlić mieszkanie?

Zastanówmy się, jakie funkcje będą pełnić poszczególne punkty świetlne i pamiętajmy, by kompozycja była spójna w całym mieszkaniu. Oświetlenie ogólne, miejscowe i dekoracyjne należy dostosować do wielkości pomieszczeń, wysokości, a także liczby okien i ustawienia mebli. W salonie warto zamontować oświetlenie z możliwością płynnej regulacji, które pozwala dozować jego intensywność. W kuchni ważne będzie dodatkowe oświetlenie blatu roboczego oraz listwa LED zamontowana podszafkowo.

Bardzo ważne jest również oświetlenie ciągów komunikacyjnych – holu czy korytarza. Tutaj, podobnie jak w kuchni, sprawdzą się proste oprawy dające mocne, równomierne światło. Nad lustrem lub ławą w przedpokoju można zastosować kinkiety.

Oświetlenie sypialni w Twoim nowym mieszkaniu

jak oświetlić sypialnię - deweloper Warszawa radzi

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/ 736197870310049562/

W sypialni nie ma potrzeby instalacji mocnego światła. Jedna duża lampa z niebanalnym abażurem powinna zawisnąć w punkcie centralnym pomieszczenia lub nad dolną częścią łóżka. Idealnym rozwiązaniem będzie lekki bawełniany klosz, dający rozproszone, ciepłe światło, które nie będzie męczyć oczu. Nie zapominajmy też o lampkach nocnych czy kinkietach, które sprawdzą się, jeśli lubimy czytać książki w łóżku.

Aranżacja nowego mieszkania jest zadaniem dość skomplikowanym, ale z pewnością przyjemnym i dającym sporo satysfakcji. Znając zasady planowania oświetlenia będziemy potrafili zbudować w naszym „M” niepowtarzalną atmosferę.

Zapraszamy do zapoznania się z oferta naszych mieszkań pod Warszawą! Grodzisk Mazowiecki to miejsce, w którym bez wątpienia się zakochacie.